Karta debetowa typu przedpłaconego na posiłki
Użytkownik karty lunchowej może:
Warunki ewentualnego zwolnienia skonsultuj ze specjalistami podatkowymi w Twojej firmie. Karta lunchowa może być benefitem pracowniczym albo może być wykorzystana do realizacji obowiązku zapewnienia posiłków dla pracowników, którzy wykonują pracę w trudnych warunkach.
Tak. Karta lunchowa pozwala pracodawcy spełnić obowiązek zapewnienia odpowiednich posiłków i napojów profilaktycznych pracownikom zgodnie z art. 232 Kodeksu pracy.
Tak, mogą.
Karta debetowa typu przedpłaconego (prepaid) jest wydawana klientom korporacyjnym PKO Banku Polskiego.
Pracownik powinien samodzielnie zablokować kartę w aplikacji mobilnej (wtedy kartą nie będzie można realizować żadnych transakcji).
W miejscach, które akceptują płatności kartami Visa: restauracjach, stołówkach, automatach z jedzeniem i innych punktach sprzedających gotowe jedzenie lub produkty spożywcze, w tym napoje bezalkoholowe. Kartą można również zapłacić za catering, tak zwaną dietę pudełkową lub za posiłek zamówiony online.
Sposób zarządzania pieniędzmi zależy od Ciebie i przyjętej w Twojej firmie polityki w tym zakresie. Każda karta ma osobne konto, którym zarządza Twoja firma.
Karta standardowo jest ważna 5 lat i jest automatycznie wznawiana na kolejne okresy. W tym czasie może być wiele razy zasilana i zerowana. Możesz też nie wznawiać karty.
Były pracownik może dalej korzystać z karty do terminu jej ważności, jeśli tak zdecydujesz. Osoba upoważniona, np. księgowy, może w dowolnym momencie zablokować czasowo, zastrzec kartę przez infolinię banku lub zamknąć kartę przez serwis iPKO biznes.
Karta jest zasilana przez Ciebie (klienta biznesowego) ze wskazanego wcześniej rachunku, według własnego harmonogramu lub potrzeb.
Nie można. Karta ma zablokowaną funkcję wypłaty gotówki w bankomacie oraz wypłaty za pomocą usługi cashback.